Prachtig dressuurfeest voor Friese paarden in Kootwijk

23-09-2009 21:10 door Denise

Ykje Baron met Gerben | Kampioen Z2

Het Post-Kogeko KFPS Kampioenschap Dressuur georganiseerd door de gezamenlijke fokverenigingen werd 19 september onder stralende weersomstandigheden gehouden op het fraaie terrein van paardensportcentrum Gert vd Hoorn in Kootwijk. De liefhebbers konden genieten van mooie sport van de beginnerklasse B tot en met het hoogste niveau de Grand-Prix. Het is echt uniek om dit allemaal op één dag te kunnen zien. Judith Pietersen was met de Beartzoon Kop Jansen Nobby de beste van de dag en zij mag Nobby een Fryso-zadel laten aanmeten. De beste merrie in de klassen B/L was de Jasperdochter Renske gereden door Esther Hoekstra. De combinatie kreeg een staatsiedek en drie lessen van Esther Liano.

Als organisatie zijn we beretrots op “onze” Ykje Baron die kampioen werd in de koningsklasse, de Z2, met de door haar vader gefokte sterhengst Gerben. Ykje heeft namens fokvereniging Het Friese Paard Wolvega zitting in de organisatie. Ykje liet Gerben echt meevoeren op de muziek tijdens de mooie kür en de uitgestrekte draf bezorgde menigeen een kippenvelmoment. “Ik moet Gerben echt puur op gevoel rijden, dat is het enige wat bij hem werkt”, vertelt de gelukkig amazone uit Ureterp. Esther Liano met haar charmante merrie Amke B (v. Brandus 345) maakte het voor Ykje Baron nog erg spannend want zij liet haar merrie met haar sterke drafreprises, mooi van de grond, dansen op de muziek van Fame en zat dichtbij de overwinning. Sybren Minkema werd met de zeer imponerende Ottezoon Gouke P derde.

Subtop wedstrijd.

Mariette Sanders-Van Gansewinkel gaf een interessante clinic over de overstap naar de Subtop. De basis is een goed bewegend paard met de juiste inzet en dat kan uiteraard ook met een Fries paard! Judith Pietersen liet met Kop Jansen Daniel zien dat het mogelijk is. Zij toonde de zwaardere oefeningen met speels gemak in de ring. De deelname aan de subtop wedstrijd wordt ieder jaar groter. In de ZZ-licht deden zeven combinaties mee. De eerste proef werd gewonnen door de succesvolle Ykje Baron met Wieger (v. Leffert 306 P). Wieger is de oudere (tien jaar) broer van Gerben waarmee Ykje kampioen werd in de Z2. Sabine van de Loenhorst scoorde het beste in de tweede proef met haar Goffertzoon Goofy. Bennie van Es pakte tweemaal de winst in de ZZ-zwaar met de stamboekhengst Arjen 417. In de Prix st Georges scoorde Judith Pietersen winst met de lichtvoetige Tsjabring 429. Susan Bouwman–Wind kreeg voor de fraaie kür op muziek met Egberdina’s Marten-Hendrik (v. Olof) 66,75 procent van de jury. Hans Meganck was met Rintje de enige deelnemer aan de zwaarste klasse, de Grand Prix, zij konden tevreden naar huis met de mooie score van 62,23 procent.

Renske beste merrie B/L

Voor de jonge paarden was het rijden in de finale op het hoofdterrein best spannend. De klassen B t/m M2 rijden de eerste proef op het achterterrein en dan is het hoofdterrein dus weer een nieuw locatie en dat is toch extra moeilijk. Kampioen in de B werd Marion de Kuiper-Metz met de Beartzoon Rintsje W. Reserve kampioen werd Wendy Boonen met Jelle (v. Piter), zij voerde in de ochtend nog de lijst aan. De derde plaats was voor Debby van ’t Voort met de Rikzoon Pablo. In de L1 was het een merrie die het kampioenslint om de hals kreeg. Esther Hoekstra reed de makkelijk bewegende Jasperdochter met veel flair. Bovendien won de combinatie de extra prijs “Beste merrie B/L”. Zij kreeg en prachtig staatsiedek en drie lessen van zware tour amazone Esther Liano.Voor Esther Hoekstra is de vierjarige Renske de eerste Fries in de wedstrijdsport. Ze beleerde de merrie zelf en startte haar in januari voor het eerst in de klasse B. In de zomer heeft de merrie even rust gehad toen ze een veulen van Onne kreeg. “Renske is erg fanatiek en heeft veel looplust, in de finale had ik het gevoel dat ze nog meer haar best deed. Alleen tijdens het eerste rondje in de baan had ze een beetje last van spanning”. Ieke Baukje Anema uit Ferwert was extra trots, ze reed de eigen gefokte hengst Wifo’s Reinder(v. Beintse 418) naar de tweede stek. “Met zijn moeder heb ik ook in Kootwijk gereden en ik heb ook meerdere handelspaarden hier gereden. Maar juist met onze eigen gefokte hengst rij ik in de finale, dat is voor mij echt super”. Ieke Baukje is een professional, zij werkt voor stal Okkema uit Britswerd en is sinds kort de nieuwe trainingsleider voor het KFPS in de WB stables in Warga. Derde werd Jeanette Rijpkema met de hete Jasperzoon Rim fan de Dubelsile.

In de L2 konden vier combinatie aantreden in de finale.Astrid de Bruin en Susan Bouwman-Wind scoorden beiden 64 procent in de ochtend. Leonie Evink werd kampioen met de Montezoon Minte. Reserve werd Annette Verbeek met de merrie Nynke Sarina (v. Abel 344). Astrid de Bruin reed de grote imponerende sterhengst Meinte ut it Leechlan (v. Tije 401) naar de derde plaats. Meinte ut it Leechlan komt uit de eigen fokkerij van de familie De Bruin. Susan Bouwman werd met alleskunner Marrit fan Hickaerd (v. Ulke 338) vierde. Deze bijzondere eerste premie stermerrie krijgt het druk op de Centrale Keuring, zij is geselecteerd voor dressuuraanleg en tuigpaardaanleg en moet zich bovendien in de keuringsbaan ook nog even presenteren.

Fryso zadel voor Kop Jansen Nobby

In de M1 was het kampioenslint voor de superbewegende Beartzoon Kop Jansen Nobby gereden door Judith Pietersen. De combinatie pakte ook de dagprijs, een op maat gemaakt Fryso Zadel aangeboden door Tweespan Ruitersport. De tweede plaats was voor Thea Dijkstra met Nykle van Friesiansforexport (V. Ielke 382). Magda van Schaik werd derde met de nog iets gespannen Olijftak’s Nick (v. Rintse 386). In de M2 werd Harmina Holwerda met de stermerrie Marit Pj (v. Mintse 384) kampioen. De amazone rijdt de vijfjarige stermerrie voor Pieter Wijbenga en Janet vd Ark. Harmina ziet de kampioenstitel als een kroon op haar werk. “Ik had een goed gevoel, Marit is werklustig en altijd op mij geconcentreerd”, zo roemt Harmina de aan haar toevertrouwde merrie. “Bovendien is ze wel wat gewend”. Marit werd als driejarige reserve kampioen in de Eurobottle cup en deze zomer won ze de Landleven dressuurcup (voor M/Z paarden). De tweede plaats was voor Iris Klein met de Jasperzoon Jelmer van de Schuilplaats. Sybren Minkema reed de stamboekhengst Jisse 433 naar de derde stek. De Z1 werd een overwinning voor de stamboekhengst Jorn 414. “Dat is zijn derde kampioenschap in Kootwijk”, meldde de altijd sympathieke Ingeborg Klooster opgetogen. Judith Pietersen en Jense 432 maakten het Ingeborg en Jorn 414 nog erg moeilijk en werden tweede. Jolanda Schreuder werd met de sterhengst Jurgen fan Marksate (v. Fabe 348) derde. Nico Verwer jureerde in de ochtend de Z1 en de Z2 en was erg tevreden over wat hij zag. “De kopgroep was zeer sterk en er zitten paarden bij met veel mogelijkheden. Ik heb genoten”.

Optreden Simone Awhina

Sfeervol was het optreden van zangeres Simone Awhina en Tsjabring 429 gereden door Judith Pietersen. Het gehele totaalbeeld was charme, gratie en stijl. Het was gewoon geweldig, wat een prachtige warme stem heeft Simone Awhina. Eigenlijk was haar optreden gewoon te kort!!! Het was even een mooi rustpunt op deze spannende dag.

Bennie van Es wint hengstveulen

Hij hoorde het via de telefoon, want Bennie van Es was al op weg naar huis. Hij had met succes de stamboekhengst Arjen gereden in de ZZ-zwaar. “Je hebt het veulen gewonnen !”. Inmiddels staat veulen Douwe vd Hiltsjemuoiswalden thuis bij Harrie de Boer in St. Johannesga, waarmee Bennie enkele paarden samen in eigendom heeft. “Ik ben er heel blij mee, ik heb nog nooit iets gewonnen. Eigenlijk zochten we naar een hengstveulen als maatje voor een veulen van Harrie de Boer. Dus dit komt gewoon super mooi uit. Ik heb Douwe al even los gehad in de bak en ik vind het een prachtig veulen. Hij blijft zeker, we fokken hem op en als alles goed gaat ga ik er mee rijden”. Kortom we moeten de naam Douwe vd Hiltsjemuoiswalden goed in de gaten houden. Hopelijk groeit hij uit tot een fijn dressuurpaard voor Bennie van Es en kunnen we de combinatie over enkele jaren aan de start zien in Kootwijk.

Ga terug